5 nippi, mis on abiks igale autojuhile

Autor: turundus

Autojuhi elu lihtsamaks tegevaid nippe pole kunagi liiga palju. Keerukaid probleeme on võimalik lahendada väga lihtsate vahenditega. Alljärgnevalt toome välja 5 nippi, mis on abiks igale autojuhile.

 1.  Ventilatsiooniavade puhastamine

  Kui puhastad oma auto salongi ning leiad tolmu ventilatsiooniavadest, siis tavalise tolmulapiga on seda üpris keeruline puhastada. Kasutades aga švamm-pintslit, saab tolmu kergelt pühitud.


 2.  Turvavöö süsteem

  Kui turvavöö süsteem on juba väsinud ning lukust lahti tehes ei keri vöö ennast tagasi, vaid jääb auto ukse vahele, siis aitab seda parandada plastiku läigestamisvahend.
  Tõsta turvavöö üles ning lase natuke läigestajat plastmassist rullikule, mille peal turvavöö sõidab ning pühi korralikult lapiga üle. See peaks parandama turvavöö süsteemi ning vöö jookseb taas samamoodi nagu uuel autol.


 3.  Telefonihoidik

  Kasutad telefonis navigeerimissüsteemi, kuid pole kusagile telefoni seisma panna? Sellises olukorras aitab Sind välja tavaline raha- või patsikumm.
  Pane kumm ülemisest ventilatsiooniavast sisse ning tõmba peenema esemega, näiteks pastakaga, alumisest avast kumm välja. Seejärel võta oma telefon ja pista see kummi vahele. Sellisel viisil saad endale telefonihoidiku, mis ei jäta kuhugi soovimatuid jälgi.


 4.  Topsihoidja

  Kui autos puudub korralik topsihoidja, siis aitab hädast välja teibirull. Aseta rull kõrvalistmele ning pane oma joogitops teibirulli keskele. Tops püsib niiviisi stabiilselt terve sõidu.


 5.  Niiskus salongis

  Auto salongis niiskusega võitlemiseks on suurepäraseks abimeheks kassiliiv, kuna see imab niiskuse endasse.
  Võta üks paar sokke (veendu, et nendes pole auke) ning täida sokk kassiliivaga. Võid asetada näiteks teibirulli sokisuu ümber, mis lihtsustab valamist. Sõlmi sokisuu tugevasti kinni. Seejärel täida ka teine sokk või pane see ümber esimese, et muuta täidetud sokk tugevamaks. Aseta täidetud sokk armatuurlauale või istme alla.

  Antud nippe on võimalik lähemalt vaadata videost.