MANNERG VS UUS AUTO EHK MILLEST JÄÄD SA ILMA, KUI SÕIDAD UUE AUTOGA?!

Autor: turundus

Pole midagi toredamat, kui omada uut autot, mis on töökindel ja mille “hingeelu” ei vaja pidevat putitamist ning sajaste tuulutamist.     Selleks, et jõuda loo tuumani, peaksime alustama algusest.

Ühel päeval tuli meil koos emaettevõtte Rentestiga mõte (loe: lõi tuluke peas põlema),  et võiks soetada auto, millega saaks Mannergute Mõõduvõtu kestvuskatsetel osaleda ja loomulikult sealt ka ihaldatud MM karikas koju tuua.

Mannergute Mõõduvõtt on meelelahutuslik mitte-sportlik kestvussõit, mille eesmärgiks on tuua kokku sõbrad, kes annavad vanale, ajatule ja muul põhjusel ühiskonna poolt ära põlatud autole viimase võimaluse ennast tõestada.

Niisiis, pärast pikka kaalumist ja aeganõudvat autoturu sondeerimist sai välja valitud töökindluse ja ajatu välimuse poolest tuntud “krassaavitsa”, 1.8-liitrise vabalthingava bensiinimootoriga 1995. aasta Toyota Celica aka “Mannerg”.

Kuna Mannergul on vanust “kõigest” 22 aastat ja plaan oli kestvussõidul kenasti vastu pidada, siis oli üksjagu põhjust ka töökojast läbi astuda, et üle käia veermik, vedrustus, pidurid + klotsid. Ära sai tehtud õlivahetus, vahetatud sidur, soetatud uued rehvid… Ütleme nii, et see nimekiri on üsna pikk ja jätkub veelgi ning päris kõiki töid ei jõuagi üles lugeda. Tuunitud sai veidi ka Mannergu välimust, punasele võõbale paigaldasime meie heldete sponsorite kleepsud.

Esimene Mannergute neljatunnine kestvussõit 6. mail algas küll paljutõotavalt, kuid lõppes meie meeskonnale juba 42. minutil ülekuumenenud ja kokku jooksnud mootoriga… Mannerg lohistati treilale. Motivatsioon oli maas ja tunne lootusetu. Oli näha, et pole vahet, kui palju pappi vanasse autosse taguda, see kaev on põhjatu…

Me ei andnud alla, vaid luhvtitasime taaskord sajaseid, putitasime mootorit, ostsime uued rehvid ja olime kiirete ja vihastena taas platsis 2. juulil Mannergute kestvussõidul. Ja ära sa ütle – meie Mannerg oli üks kiiremaid autosid rajal. Seekord pidas Mannerg vastu kogu võistluse, ainult rehvidest olid lõpuks saanud pastlad ja pidureid enam suurt polnud.

Milleks meile seda vaja on? Väga lihtne – igas mehes on rallipisik ja nalja peab ka saama! Ja ka selleks, et osata hinnata, milline tohutu AJA-NÄRVIDE-RAHA SÄÄST on see, kui omad uut autot või kui keegi teine tegeleb Sinu eest autoga seotud küsimuste ja kohustustega.

Pole kahtlustki, et tutika autoga naljalt juba raja ääres ei seisa, olgu see siis ringrada või maantee. Ei ole põhjust lükata kapotti lahti ja sügada kukalt, et mis jupp seekord katki läks i skolko eto budet stoit …
Üks on igatahes kindel – uue autoga jääd paljust “heast” ilma.

Siiski võistluspisik on meis  sees ja  igal juhul osaleme ka järgnevatel Mannergute Mõõduvõttudel, plaan on  MM karikas koju tuua :)